Bezpieczny przewóz osób

Pracownicy agencji ochrony nie zajmuję się wyłącznie pilnowaniem obiektów handlowych oraz mieszkalnych. Czasami są także oddelegowani do ochrony konkretnych osób, a także również do ich przewozu. Aby przewóz ten był w stu procentach bezpieczny, muszą oni zachować odpowiednie środki ostrożności oraz najwyższą czujność. Przewóz tego typu dotyczy najczęściej osób publicznych lub w jakikolwiek inny sposób narażonych na realne niebezpieczeństwo (na przykład ludzi o wysokim statusie społecznym, posiadających duży majątek). Mają oni wówczas prywatnych ochroniarzy, w tym pracownika, który jednocześnie wozi ich w każde miejsce. Zwykle jest on wyposażony w broń palną i zna podstawy samoobrony.

Potrafi obronić przed zagrożeniem także podlegające mu osoby. Bezpieczny przewóz osób wiąże się także z wykorzystywaniem odpowiedniego rodzaju pojazdów. Zwykle są to samochody opancerzone, dostosowane do jazdy w każdych warunkach. Mogą być to wozy terenowe, bez trudu pokonujące grząski grunt oraz radzące sobie podczas złej pogody (ulewny deszcz, wichura, śnieżyca). Mają one bowiem zapewniać komfort oraz idealne bezpieczeństwo swoim pasażerom bez względu na to, co się akurat dzieje. Co więcej, mają one również specjalne wyposażenie, takie jak wzmacniane opony, które trudno jest przebić w trakcie jazdy czy kuloodporne szyby, chroniące osoby, przebywające w samochodzie przed ewentualnym zranieniem.

W przypadku osób publicznych, bardzo często kilka wozów tworzy konwój, stanowiący dodatkową ochronę dla pojazdu, przewożącego cennego człowieka.