Nowoczesny monitoring obiektów

Jak wiadomo, technologie mocno się rozwinęły, a świat poszedł naprzód. Systemy, mające chronić domy mieszkalne oraz firmowe obiekty, stają się coraz doskonalsze, a do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze zdobycze techniki. Obecnie najpopularniejsze okazują się rozwiązania bezprzewodowe, działające za pośrednictwem Internetu.

Monitoring IP to system, który daje dużo większe możliwości odnajdywania danych. Obraz, rejestrowany za pośrednictwem kamer, założonych na kontrolowanym obszarze, ma dużo większą rozdzielczość niż w systemach analogowych. Dzięki temu może on być z powodzeniem powiększany, by móc skupić się na szczegółach podczas analizowania zapisanego materiału (na przykład jeśli twarz złodzieja jest niewyraźna z daleka, można ją przybliżyć i następnie sprawdzić w bazie danych).

Co więcej, całość materiału może być odpowiednio szyfrowana, tak, że staje się niemożliwa do odczytania na innych urządzeniach przez niepowołane osoby. Kamera IP da się rejestrować praktycznie wszędzie, nawet jeśli nie ma tam bezpośredniego dostępu do punktów WLAN. Za sprawą tego, że urządzenia te nagrywają bardzo szeroki obszar, nie trzeba ich rozmieszczać na danym terenie zbyt dużo.

Co ważne, materiał, który zostaje zarejestrowany, można odtwarzać jednocześnie z kilku urządzeń, a to daje lepszy ogląd zdarzenia (zyskuje się bowiem kilka niezależnych ujęć). Kamerami tego typu można sterować na przykład za pośrednictwem kursora w komputerze – obracać je i tym samym śledzić sprawcę zdarzenia. Uzyskany obraz jakości porównywanej z tym, odtwarzanym przez telewizory HD, pomaga zdecydowanie w ujęciu złoczyńców.

instalacje alarmowe